KASZTANOWCE

Dnia 29 października i 4 listopada 2015 roku  uczniowie Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej (klasa II TŻ, IITR, IVTR, ITR i ITŻ, łącznie 50 osób) uczestniczyli  w akcji grabienia liści kasztanowca w parku otaczającym Dom Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

Celem przedsięwzięcia jest systematyczne uprzątanie opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka.

Akcja ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej tego gatunku drzew poprzez eliminację szkodników. Jednocześnie podnosi świadomość proekologiczną społeczeństwa i pełni funkcję edukacyjną.

Pogoda była piękna, a uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, zebrali 50 worków liści kasztanowca. Mamy nadzieję, że te coroczne działania przyczynią się do uratowania tego jakże pięknego i okazałego parku, i będzie on stałym elementem naszego krajobrazu.

Koordynator akcji: Iwona Wojciechowska

Opiekunowie:  Anna Ośka, Ewelina Partyka, Tomasz Dyguś