Narodowe Święto Niepodległości

W 1918 r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i odzyskało niepodległość. Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym.

        Z tej też okazji, jak co roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, po to, by uświadomić uczniom, że jest to niezwykle ważna data w historii Polski, a uroczyste świętowanie, to składanie hołdu naszym przodkom i kształtowanie tożsamości młodego Polaka.

Uwieńczeniem uroczystości był spektakl słowno – muzyczny obrazujący koleje losu naszej ojczyzny i walkę Polaków o niepodległość. Młodzi aktorzy wcielili się kolejno w rolę Polski i poszczególnych państw zaborczych, które na długie lata pozbawiły kraj suwerenności. Dzięki sile narodu ojczyźnie udało się jednak zrzucić kajdany niewoli.

         Oprawę muzyczną przedstawienia stanowiły pieśni patriotyczne wykonywane przez całą szkolną społeczność.

               To była pouczająca ,,lekcja historii”, bowiem współczesny patriotyzm, to nie tylko pamięć
i hołd składany naszym pradziadkom, ale również wzorowe postawy uczniów, ich kultura osobista, rzetelna praca i obowiązkowość, które są niezbędne do tego, aby wiernie służyć naszej ojczyźnie.

Opublikowano: 18 grudnia 2015 14:42

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 651

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony