FERIE Z PROGRAMEM „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

Łabędź z wytworzony z jabłka- wynik pracy uczestników zajęć

W dniach 15 -18 lutego w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach programu „Ferie w kuchni”. 15 lutego Pani Teresa Domańska oraz Pani Katarzyna Dąbrowska wprowadziły uczniów gimnazjum w tajniki zdrowego trybu życia. Było to możliwe dzięki programowi firmy Winiary „ Żyj smacznie i zdrowo”, w którym nasza szkoła bierze udział już kolejny rok. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia wykonując zadania praktyczne, analizując swoją dietę i sposób odżywiania. Mogli również zapoznać się z propozycjami zdrowych i smacznych posiłków, a książeczki z przepisami, które dostali, pozwolą im wprowadzić zmiany w żywieniu ich domowników. Kolejne dni to już zajęcia w kuchni. Uczennice klas III wykonały potrawy pod nadzorem nauczycielek przedmiotów zawodowych w bloku żywienia i gastronomii: Pań Anny Ośki, Teresy Domańskiej oraz Katarzyny Dąbrowskiej. Przygotowano śniadanie na podstawie przepisów z książeczki z przepisami z programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Były to kanapki z bułek pełnoziarnistych z pastą jajeczną oraz pomidorem. Uczennice miały okazję przygotować i podać deser – szarlotkę z lodami. Kolejnego dnia uczniowie pod opieka Pani Anny Ośki przygotowywali kolejne desery. Tym razem były to dwa ciasta: capuccino oraz „szybki” piernik a także kisiel „domowej roboty” z jabłek, jako alternatywa dla deseru z torebki. Ostatniego dnia odbyła się nauka dekoracji, rzeźbienia w owocach czyli tzw. carvingu.

Opublikowano: 03 marca 2016 19:59