Wycieczka do Lublina – stadion Arena, pokazy chemiczne, kino.

W dniu 21.03.2016 odbyła się wycieczka do  Lublina. W wycieczce wzięła udział grupa czterdziestu sześciu uczniów  klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie stadionu Arena Lublin.  Stadion Arena Lublin został oddany do użytku we wrześniu 2014r. To nowoczesny kompleks, który jest wizytówką miasta podczas wielkich imprez i sportowych rozgrywek, posiada bogate zaplecze sportowe do gry w piłkę nożna – w pobliżu znajdują się 2 boiska treningowe, gdzie na co dzień odbywają się treningi drużyn piłkarskich, obiekt  jest wyposażony w elektryczne podgrzewanie płyty boiska, automatyczne nawadnianie boiska. Arena pomieści 15 500 widzów na miejscach siedzących, wymiary trawiastej murawy to 105 m x 68 m. Nasi uczniowie mogli obejrzeć: salę konferencyjną, trybunę prasową, strefę VIP – w tym lożę prezydencką, salę restauracyjną, trybunę VIP, płytę boiska, szatnie piłkarskie.

Kolejnym punktem programu były pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS. Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów w różnym wieku. W atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi  przy asyście młodzieży prezentowali ciekawe, nietypowe eksperymenty i doświadczenia chemiczne, trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych. Były to doświadczenia zarówno kolorowe, tajemnicze jak również wybuchowe.

Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Handlowo – Rozrywkowe Lublin Plaza. Uczestniczy wycieczki mogli odpocząć, zrobić zakupy czy też zjeść smaczny posiłek przed projekcją filmu „7 rzeczy których nie wiecie o facetach”. Film ten to zabawna komedia romantyczna o współczesnych mężczyznach. Siedem różnych historii, które się ze sobą przeplatają, siedem spojrzeń na mężczyzn, ich relacje. W filmie siedmiu bohaterów ma jeden i ten sam cel: odmienić swoje życie i odnaleźć w nim szczęście.

Organizatorami wycieczki byli: Anna Margiel, Marzena Sidorowska, Mariusz Karkusiewicz.

Opublikowano: 23 marca 2016 15:49