Narodowe Czytanie w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej.

W dniu 3 września, w  kameralnej atmosferze świetlicy  szkolnej rozbrzmiały słowa powieściQuo vadis  w wykonaniu uczniów,  rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Była to doskonała okazja by po raz kolejny, jak pisze Pan Prezydent w swoim liście, zachwycić się uczciwością Ligii, przeżyć duchową przemianę Marka Winicjusza, towarzyszyć Ursusowi w jego zwycięskiej walce na rzymskiej arenie.

Powieść Henryka Sienkiewicza nawiązuje do fundamentalnych wartości, mających wymiar ponadczasowy, pozwalających na budowanie silnych więzi kształtujących  wspólnotę.

Czekamy na kolejną edycję akcji NARODOWE CZYTANIE.

Opublikowano: 07 września 2016 15:33