Nasze uczestnictwo w Dniach Gościeradowa

Wieloletnią tradycją naszej okolicy jest to, że wraz z nadejściem lata, organizowane jest święto, popularnie zwane Dniami Gościeradowa.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Wólce Gościeradowskiej nie pozostali bierni wobec wyżej wymienionej uroczystości i ochoczo zabrali się do pracy, aby jak najlepiej się zaprezentować.

Dnia 26 czerwca bieżącego roku, punktualnie w samo południe, stawili się na Stadionie Sportowym w Gościeradowie, aby przygotować stoisko promujące ich pracę i osiągnięcia. Mimo panującego upału wszystko dosłownie w kilka chwil wyglądało efektownie i okazale. Na stole pojawiły się francuskie rogaliki z nadzieniem różanym, przepyszne muffinki z toffi oraz wiśniowe paluchy, wszystko znikało w zawrotnym tempie. Jednak kluczem sukcesu okazała się przyrządzana na bieżąco cytrynowa lemoniada z nutką mięty i melissy z dodatkiem kostek lodu, które przy panującej temperaturze, były poprostu zbawienne.

Oprócz uczty dla ciała, młodzież zadbała również o sferę duchową, bowiem zorganizowany został kącik czytelniczy, w którym goście mogli obejrzeć kroniki i powspominać szkolne lata, niejednokrotnie ocierając łezkę  z oka.

Czas spędzony podczas Dni Gościeradowa posłużył również temu, aby zaprezentować swoje osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się relacje dotyczące kursów, które organizowaliśmy w naszej placówce, między innymi Barman – Mikser, kurs baristyczny, florystyczny czy Carving. Jednak przysłowiową wisienką na torcie, okazał  się dwutygodniowy staż w Grecji, który uczniowie naszej szkoły odbyli w maju. Goście odwiedzający stoisko z niedowierzaniem słuchali relacji o Meteorach, wyspie Skiathos, czy  niebiańskiej plaży przy Morzu Egejskim. Na szczęście mieliśmy ze sobą zdjęcia, relacjonujące pobyt w słonecznej Helladzie.

Atmosfera panująca podczas festynu  była rodzinna i sprzyjająca relacjom towarzyskim, dlatego w przyszłym roku również z takim samym entuzjazmem odwiedzimy  Dni Gościeradowa.

Opublikowano: 18 sierpnia 2016 16:00

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 526

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony